Time Breachers

Time Breachers, Ethereum ağında geliştirilmekte olan 4x türünde bir oyna kazan oyunudur. 4x oyunlar, kaynak yönetimi ve çeşitli değişkenlerin takip edildiği, tur bazlı ya da gerçek zamanlı strateji ve aksiyonun iç içe olduğu oyun türüdür. Age of Wonders ve Civilization bu türe örnek verilebilir. Time Breachers oynanışı çok keyifli olacak bir oyun!  

Time Breachers’ın alanında deneyimli bir ekibi var. Üstelik Ubisoft Girişimci Laboratuarı’nda birçok proje içinden birinci seçilmiş ve Ubisoft’un desteğini de arkasına almış. Time Breacher oyna kazan oyunu telefondan oynanabileceği gibi bilgisayardan da oynanabilecek, hem de konsol da kullanabiliriz! 

Time Breachers oyna kazan oyununun hikayesi günümüz tarihinden çok ileride geçmektedir. İnsanlık uzay zamanı bükebilmeye başlamış, farklı dünyalara ve zamanlara ışınlanabilmektedirler. Biz de Uchronian adı verilen karakterlerimizi alıp Multiverse’de engin bir maceraya çıkacağız. 

Time Breachers

Oyunda 4 farklı karakter bulunmakta. Bu karakterlerimizi seçtiğimiz bir dünyaya yollayıp, bazen bilgisayara karşı, bazen de gerçek rakiplere karşı savaşarak kaynaklar toplayacağız. Farklı seviyelerde dünyalar var ve bu dünyalara gidebilmenin de bazı koşulları var. 

Time Breachers

Dünyalar farklı sektörlere bölünmüşlerdir. Herbir sektörde 5 ila 8 arasında dünya bulunmaktadır. Hesabımızın seviyesine göre farklı sektörlerdeki dünyalara gidebilir ve daha çok kaynak toplayabiliriz. Sektörlerin içindeki dünyalar da 3e ayrılmaktadır; herkesin girip kaynak toplayabileceği oynaması ücretsiz – free to play – dünya, yalnızca belli seviyeye sahip oyuncuların girebileceği yasaklı (restricted) dünya ve leaderboard’da birbirine meydan okuyan pvp oyuncularının bulunduğu dünya. 

Time Breachers

Bu dünyalarda çeşitli görevler yapıp hem kaynak toplayabilir hem de seviyemizi arttırabiliriz. Karakterimizin seviyesinin yanı sıra dahil olduğumuz Faction seviyesini de yükseltebilir ve fazladan ödüller kazanabiliriz.

Time Breachers
Time Breachers

Oyunda 3 çeşit faction bulunmaktadır. Her birinin ayrı görevleri bulunmaktadır. 

Kaynaklar

Rakiplerimizi öldürdükçe time fluid isimli oyun içinde kullanılan kaynağın yanı sıra pazarda alınıp satılabilen nftler de düşürebilme şansımız bulunmakta.

Time Breachers

Nftlerin oyun içinde birçok önemli kullanım alanı bulunmakta.

Time Breachers

Artifact, Uchronian nft karakterlerinden elde etmek için kullanılmaktadır. 3 adet artifact ile 1 adet uchronian üretilebilir.

Time Breachers

Time Cube, Artifact üretmek için kullanılmaktadır.

Time Breachers

Time Breachers oyna kazan oyunu tek coinli bir ekonomi inşaa etmiştir. Time Stones ($TST) coin yine oyun içinde birçok üretim yaparken kullanılacaktır. Time Stones coinin vesting süresi 4 yıl olarak belirlenmiştir.

Time Breachers, oyuna erken katılan kullanıcılarını özellikle ayrı bir yere koyuyor. Oyun, pay to win olmasın diye geliştirdikleri birçok önlem bulunmakta. Oyunu uzun süredir takip eden ya da erken yatırım yapmış kişilere özel nft satışları, marketplace erişimleri, özel turnuvalar bu gibi teşviklerin ve önlemlerin yalnızca bir kısmı. Bunun yanı sıra enflasyonu engellemek ve üretilen nftlerin sayısının kontrolden çıkıp değersizleşmemesi için de farklı bir strateji izliyorlar: Dünyalardaki nft ve coin miktarı o dünyada bulunan oyuncu sayısı ile doğru orantılı olarak üretilebilecek. Yani kalabalık bir ordu gidip büyük bir ganimet toplayamayacak. 

Oyunun yakım mekanikleri de oldukça cezbedici. Artifact ve Uchronian nftlerini yakarak belli miktarlarda Time Cubes nftsi ve Time Fluids kaynağından elde edebiliriz. Bu kaynakların yanı sıra DAO score elde edilir ve DAO score oyun içi özel etkinliklere katılmak, özel De Fi havuzlarına katılmak, Guildlere katılabilmek için gerekli olacaktır. 

Battlepass

Battlepass, oyun dünyasında oldukça yer edinmiş bir üyelik sistemi. Time Breachers oyna kazan oyunu da bu sistemi kullanıyor. 3 farklı Battlepass bulunmaktadır. Bu üyelik biçimlerine göre daha fazla kaynak elde edilebilmektedir. Free Battlepass ile herkes ücretsiz bir şekilde hiçbir yatırım yapmadan oyuna dahil olabilir.

Time Breachers kapalı Alpha sürecine başladı ve bir de turnuva düzenliyorlar. Birinci 500 dolar, ikinci 300 dolar ve üçüncü 200 dolar ödül alacak. Alpha’ya erişebilmek için özel bir form doldurmanız ve kabul edilmeniz gerekiyor. Eğer turnuvaya katılmak ve Time Breachers leaderboardında diğer oyuncularla yarışmak ve ücretsiz ödülü almaya hak kazanmak istiyorsanız Discord sunucumuza katılmayı unutmayın. Discord sunucumuzda hem ön satış hem de Alpha erişim için çekilişler düzenleyeceğiz. 

Twitter: https://twitter.com/timebreachers
Website: https://www.timebreachers.gg/
White Paper:https://docsend.com/view/itysi9yx2dxr6b9e
Medium:https://medium.com/time-breachers

Related Post

Blockchain Oyunları

Web3 Oyunları ve Web2 Oyunları

Geleneksel oyunlar (web2) ve blockchain oyunları (web3) arasındaki fark nedir?

Crypto Shots

Crypto Shots 2022 3D FPS

Crypto Shots Nedir? Crypto Shots Wax ağında bulunan oyna kazan

Play to earn nedir?

Play to earn nedir? 2022

Play to earn nedir? ''Play to earn nedir?'' Günümüzde çok

kingdom clash

Kingdom Clash 2022 Strateji Tabanlı

Kingdom Clash Nedir? Kingdom Clash “NFT’lerin kralı” olarakta bilinen WAX

Swamp Soldiers

Swamp Soldiers

Swamp Soldiers 1997 yılında yayınlanmış olan Tibia isimli oyundan esinlenen,

Leave a Comment

    •  
    •  

Copyright © 2022 PLAY2EARNTR