Outlaw Troopers

Son zamanlarda birçok oyna kazan oyunu çıkmakta, oyunculara farklı türlerde oyunları deneyimleme imkanı sunulmaktadır. Outlaw Troopers da 1 hafta sonra Wax blockchain ağında başlayacak bir kaynak yönetimi – gerçek zamanlı strateji oyunudur. Outlaw Troopers, oyun yapımcılığı konusunda deneyimli bir oluşum olan FGL tarafından tasarımlanmıştır. FGL’in Wax ağında bulunan Cosmic Clash ve Mecha World isimli 2 oyununun olmasının yanı sıra Google Play’de rağbet görmüş birçok oyunun da tasarımını yapan profesyonel bir oluşumdur. Son oyunları olan Outlaw Troopers bizlere benzersiz bir strateji deneyimi sunuyor.

Outlaw Troopers oyna kazan oyunu uzak bir gelecekte geçiyor. Galaktik İmparatorluk Organizasyonu’nun uzayda kaynak toplayan insanların ellerinden neredeyse her şeyi almaktadır. Galaksinin ücra köşelerinde yaşayan insanlar için hayatta kalmak her geçen gün zorlaşmaktadır. Biz, bu insanlar için kaynak toplamaya çalışan askerleri yönlendiriyoruz. Askerleri birliğimizin adı da Outlaw Troopers. Hedefimiz ise kendi medeniyetimizi kurmak!

Oynanış

Outlaw Troopers oyna kazan oyunu sanal oyun içi kaynaklar ve eşyaların kullanımının ön planda olduğu bir strateji oyunudur. Oyunu oynayabilmek için en az 1 tane askerimizin bulunması gerekmektedir. Oyunda  çeşitli kaynaklar elde edecek, bu kaynaklarla çeşitli ekipmanlara sahip olacak ve askerlerimizi – gemilerimizi güçlendirip düşmanlarla savaşacağız. Her askerin bir göreve ya da savaşa gitmesi için bir de gemiye ihtiyacı vardır. Gemileri oyunun içindeki sanal kaynaklarla elde edebileceğimiz gibi, FGL’in diğer oyunu olan Cosmic Clash oyununun nft gemilerini de kullanabiliriz. Böylece her ay yeni sanal gemiler almak zorunda kalmazsınız. Ayrıca Cosmic Clash oyunun gemilerini kullanırsanız, görevlerde ekstra bonus kazanırsınız.

Cosmic Clash oyna kazan oyununun gemilerini satın almak için:

Outlaw Troopers oyna kazan oyununda elde ettiğimiz tüm sanal varlıkların süresi 1 aydır. 1 ay sonra skor tablosu ile birlikte tüm sanal varlıklarımız sıfırlanmaktadır. Sahip olduğumuz nft eşyalar ise oyunun içinde her zaman için kullanılabilir durumda bulunmaktadır. Eğer medeniyetinizi daha hızlı ilerletmek istiyorsanız kesinlikle nft eşyalara sahip olmalısınız. 

Outlaw Troopers oyna kazan oyununda 2 ayrı oynanış mekaniği bulunmaktadır: Görevler ve Savaşlar.

Görevler:

Görevler, askerlerimizin kaynakları yeterli olduğu sürece pasif olarak üretimde bulunduğu bir mekaniktir. Her biri farklı bir üretimde bulunan 4 farklı görev bulunmaktadır.

Heist Mission: Ücretsiz görevdir, askerimiz bu görevde olduğu sürece oyun içi sanal para olan Credit üretir.

Hijacking Mission: Ücretsiz görevdir, askerimiz bu görevde olduğu sürece oyun içi sanal para olan Ocurium üretir.

Salvaging Mission: Ocurium gerektirir, ödül olarak Gear verir

Hacking Mission: Credit gerektirir, ödül olarak savaşlara girmemiz için gereken Encounter Access Key verir

Ücretsiz görevlerin kazancı ve ücretli görevlerin bedeli kuşandığımız Gearlara göre farklılık göstermektedir. Salvaging ve Hacking görevlerinde eğer kaynağınız biterse görev durdurulur. 

Savaşlar (Encounters)

Oyun içinde ‘Encounter’ adı verilen savaşlar gerçek zamanlı strateji oyunu mekaniğidir. Savaşlar farklı bölümlerden oluşmakta ve her bölümde farklı ödüller bulunmaktadır. Yeni bölüme geçtikçe zorluk seviyesi ve ödüller artmaktadır. Savaşlara girebilmek için Encounter Access Key gerekmektedir. Encounter Access Key oyun içi marketten Credit karşılığında satın alınabilir, Hacking Mission ile elde edilebilir ya da Encounter Pass nftsi ile günde 1 adet olmak üzere her gün üretilebilir. Savaş bölümü 10 ayrı zorluk seviyesinden oluşmaktadır. 1. seviye hariç diğer seviyelere giriş ücretlidir ve FGL coin ile ödeme yapılır. Eğer başarısız olursak girişte ödediğimiz paradan daha azını kazanırız. Medeniyetimizin ve gemilerimizin gücüne göre bize en uygun olanı seçmeli ve iyi bir oyun çıkarmalıyız.

Savaşlarda başarılı olmanın yolu doğru Gearları kuşanmaktan geçmektedir. Gearları kuşanmak için medeniyetimizi belirli bir seviyeye getirmiş olmamız gerekmektedir. 

Level 1: Common Gear
Level 5: Rare Gear
Level 10: Epic Gear
Level 15: Legendary Gear

Medeniyetimizin seviyesini yükseltmek için gerekli olan saygınlık (reputation) puanlarını Encounterlardaki bölümleri kazanarak elde edebiliriz.

Askerlerimizi ve hazırladık, gearlarımızı kuşandık. Artık savaşmaya ve kaynak toplamaya hazırız. Ancak ödüllere ve savaşlara etki eden başka durumlar da söz konusudur. Bunlardan en önemlisi medeniyetimizin özellikleridir. Empire Sill Traits olarak adlandırılan bu bölümde medeniyetimizin özelliklerini görebilir, belirli miktarlrda Credit ya da FGL coin ödeyerek 5 farklı özelliği değiştirebiliriz. Medeniyetimizin özellikleri nadirliğe göre değişkenlik göstermektedir. Kimi özellik bizlere katkı sağlarken kimi özellikler de bize engel olabilmektedir.

Empire Traits (Medeniyet Özellikleri)

Gearlar

Her bir askerin belirli sayıda gear kuşanabilme kapasitesi bulunmakta ve her bir asker belirli sayıda farklı gear kuşanabilmektedir. Gearlar farklı nadirlikte bulunmaktadır. Ay sonunda sıralama ve diğer sanal eşyalarla birlikte silinen gearlar olduğu gibi bize ait olan ve her zaman kullanabileceğimiz NFT gearlar da bulunmaktadır. Oyun içinde elde ettiğimiz aynı nadirlik seviyesindeki her 10 gearı birleştirerek bir üst seviye gear elde edebiliriz. Eğer Legendary gear üretirsek bu gear %15 şans ile Legendary, %85 şans ile epik nadirlik seviyesinde bir NFTye dönüşür. Ayrıca elde ettiğimiz gearları oyun içi markette Credit karşılığı satabilir, ihtiyacımız olanları satın alabiliriz. Farklı etkileri olan 3 tip gear bulunmaktadır:

  1. Grunt Gears: Grunt tipi gearlar askerlerimizin görevlerde daha fazla ya da daha hızlı kaynak üretebilmesini sağlar.
  2. Tactician Gears: Tactician tipi gearlar savaşlarda gemilere pasif güçlendirmeler kazandırırlar.
  3. Power Gears: Power tipi gearlar savaşlarda kullanabileceğimiz özel beceriler kazandırırlar.

Space Stations (Uzay İstasyonları)

Space Stations oyundaki en değerli NFT eşyalardır. Bu NFTlerden yalnızca 50 tane üretilecektir. Bu NFT eşyanın 2 farklı kazanç sistemi bulunmaktadır:

  1. Aylık olarak tüm oyuncuların kazandığı total FGL miktarına göre FGL coin ile ödeme yapılır.
  2. Gear birleştirmede ödenen bedelde indirim sağlar.

Aylık olarak yapılacak ödemeler de Uzay İstasyonu NFT eşyalarının nadirlik derecesine göre belirlenmektedir. 

Rare nadirlikteki Space Station aylık kazancın %85’ini

Epic nadirlikteki Space Station aylık kazancın %100’ünü

Legenadary nadirlikteki Space Station aylık kazancın %115’ini kazanacaklardır. 

FGL Avatarları

Oyunda kazanca etki eden bir diğer özellik de FGL Avatarlarıdır. FGL’in diğer  oyunlarında olduğu gibi Outlaw Troopers oyna kazan oyununda da kazanca etki etmektedirler.

Powerbuff: Heist görevi kazançlarında %5 artış

Protection: Hijacking görevi kazançlarında %5 artış

Harvester: Salvaging görevi kazançlarında %5 artış

Scientist: Hacking görevi kazançlarında %5 artış

Outlaw Troopers oyna kazan oyunu bizlere detaylı ve keyifli bir oyun deneyimi sunuyor. FGL yine keyifli vakitler geçirebileceğimiz ve üstelik oynarken para kazanabileceğimiz muhteşem bir oyun tasarlamış. Eğer Outlaw Troopers oyna kazan oyununun satışına katılım hakkı kazanmak isterseniz Discord sunucumuzda düzenlenen çekilişlere katılabilirsiniz.

Web Site: https://www.outlawtroopers.io/

Discord: https://discord.gg/4UX8HSTdnc

Drop Link: https://neftyblocks.com/c/outlawtroops

Related Post

Titans of War

Titans of War Immutable X ağında geliştirilmekte olan, TCG (Trading

Age Of Holders

Age Of Holders

Age of Holders oyna kazan oyunu Binance Smart Chain ağında

Crypto Shots

Crypto Shots 2022 3D FPS

Crypto Shots Nedir? Crypto Shots Wax ağında bulunan oyna kazan

Blockchain Oyunları

Web3 Oyunları ve Web2 Oyunları

Geleneksel oyunlar (web2) ve blockchain oyunları (web3) arasındaki fark nedir?

Farming Tales Logo

Farming Tales

Günümüzde farklı türlerde, her kesimden oyuncuya hitap edecek farklı türlerden

Leave a Comment

    •  
    •  

Copyright © 2022 PLAY2EARNTR