Farming Tales Logo

Günümüzde farklı türlerde, her kesimden oyuncuya hitap edecek farklı türlerden oyunlar bulunmakta. Play to earn alanında da yine aynı şekilde farklı kategorilerde bir çok oyun bulunmaktadır. Ancak Farming Tales 7’den 70’e herkese hitap edecek bir oyun türü: farming.

Farming Tales wax ağında geliştirilmiş bir oyundur. Oyunda bir çiftçiyi canlandırıyoruz. Tavuklarımıza, kazlarımıza, keçilerimize, domuzlarımıza gerekli suyu ve yemi verip gerekli ürünleri alıp markete satıp para kazanabiliyoruz. Ancak Farming Tales’in ilginç yanı bir yanı var: Farming Tales’ten elde edilen gelirler gerçek yaşamdaki çiftçileri desteklemek için kullanılıyor. Peki Farming Tales oyna kazan oyunu nasıl oynanır?

Oynanış

Farming Tales oynayabilmek için öncelikle wax cüzdanına sahip olmamız gerekiyor. Nasıl wax cüzdanı açılır bunu öğrenmek için ilgili yazımıza göz atabilirsiniz. Oyuna başlangıç için en az 2 adet nft sahibi olmanız gerekmektedir. Bu nftler hen ve coop, pig ve stable olabilir. Yani 1 adet hayvan 1 adet hayvanımızı koyabileceğimiz bir bina ile oyuna başlayabiliriz. Nftlerimizi aldıktan sonra https://play.farmingtales.io/ adresine giderek wax cüzdanımızla giriş yaparak Farming Tales oyna kazan oyununu oynamaya ve para kazanmaya başlayabiliriz.

Farming Tales oyna kazan oyununu, wax ağındaki diğer birçok oyundan ayıran bir diğer özelliği de oyunun klavyenin WASD tuşlarıyla oynanıyor olması. Yani karşımızda 3. şahıs görünümünde bir çiftlik oyunu var! Bunun yanı sıra ilk kelimemiz ‘Hayat’. WASD modundan çıkıp tıklanabilir bölgelere erişmek için klavyede ‘Q’ tuşuna basmalıyız. Oyunu ilk açtığımızda karşımıza türlü işleri yapmak için hazır bekleyen çiftçimiz bizi karşılıyor. 

Farming Tales

Farming Tales oyna kazan oyunundaki sanal çiftliğimizde etkileşime girebileceğimiz birkaç bölge bulunmaktadır: sol tarafta bulunan traktör, sağ tarafta bulunan odun kesebileceğimiz alan, garajda bulunan market, evin içindeki gramofon, ahırın önü, evin hemen önünde bulunan köpek kulübesi, sağ tarafta bulunan su deposu, balıkçılık yapabileceğimiz gölet, arı kovanları, çiçek ekebileceğimiz ve sera yapabileceğimiz alan gibi yerlerin önüne geldiğinizde yeşil renkte yanıp sönen bir daire göreceksiniz. O yeşil daire Farming Tales oyna kazan oyununda etkileşimde bulunabileceğimiz alanları göstermektedir. Bu yeşil alanın üstüne gidip klavyede ‘E’ tuşuna basarsanız etkileşime geçebilirsiniz. Sahip olduğumuz nftleri oyunda kullanabilmek için traktörün yanına gidip ‘E’ tuşuna basarak etkileşime geçebilir ve hayvanlarımız ve hayvanlarımızı koyacağımız binaları yerleştirmeye başlayabiliriz. Traktör ile etkileşime geçtiğimizde aşağıdaki görselde göreceğiniz gibi karelerle ayrılmış bir bölge karşımıza çıkacak. Buraya öncelikle hayvanlarımızı yerleştireceğimiz binaları daha sonra da uygun hayvanları uygun binalara yerleştirebiliriz. Unutmayın ki bir tavuk ahırda değil kümeste olmalıdır. Hangi hayvanı ve hangi binayı aldığınıza dikkat etmelisiniz, tıpkı bir sonraki kelimemize dikkat edeceğiniz gibi: ‘New Waxchester’da’.

Farming Tales

Buraya binalarımızı ve hayvanlarımızı yerleştirdikten sonra en dikkat etmemiz gereken şey onları aç ve susuz bırakmamak. Farming Tales oyna kazan oyununun dijital çiftliğinde hayvanlarımızı aç ya da susuz bırakırsak hayvanlarımız neyse ki ölmüyorlar, ancak ölmedikleri gibi hiçbir üretim de yapmıyorlar. Eğer çiftliğimizden verim almak istiyorsak, su ve yem ihtiyacımızı her zaman karşılamalıyız. Peki Farming Tales oyna kazan oyununda su ve yemek nasıl elde edilir? 

Farming Tales, oyundaki en temel kaynak olan suyun kazanımı için ekonominin dengede kalmasını sağlayacak bir sistem geliştirmiş. Evimizin karşı tarafında bulunan su deposuna (oyun içindeki ismiyle Silo) gidip ‘E’ tuşu ile etkileşime girdiğimizde bizi aşağıdaki görselde göreceğiniz gibi bir pencere karşılıyor.

Farming Tales

Eğer yeterli miktarda CBIT coinine sahipsek su depomuzu (50 CBIT) ve yemek depomuzu (5 CBIT) doldurabiliriz. CBIT coin nedir, nasıl kazanılır?

Farming Tales oyna kazan oyununun 2 adet para birimi bulunmaktadır: SEST ve CBIT. Her iki coin de wax ağının resmi borsası olan alcor.exchange adresinden temin edilebilir. Peki SEST ve CBIT coinin oyun içindeki kullanımları nelerdir? Hayvanlarımızdan elde ettiğimiz ürünleri markete satarak SEST coin kazanabiliriz. Buna ek olarak CBIT coine de ihtiyacımız var, çünkü su ve yemek ihtiyacımızı karşılamak için CBIT coinimizin olması gerekiyor. Farming Tales’i uzun soluklu ve sürdürülebilir kılan ekonomik altyapısı işte tam olarak burada şekilleniyor. Oyunun en temel ihtiyacı olan CBIT coini kazanmanın tek bir yolu var: SEST coin stake etmek. Bu bölüme ulaşmak için ekranın sağında duran bölümden ‘Main Wallet’ yazısına tıklamalıyız. Buraya tıkladığımızda bizi aşağıdaki görselde göreceğiniz ekran karşılayacak. 

Farming Tales

Alcor.exchange adresinden satın aldığımız SEST coini cüzdanımıza yüklememiz gerekli. Bunun için sol üst kısımda görünen Main Wallet SESTs kısmında ‘Deposit’ yazan yerin karşısındaki boşluğa miktar girip ‘Deposit’ yazısına tıklamalıyız. Gerekli onayları verdikten sonra coinlerimiz cüzdanımızda görünecek. Bu işlemden sonra sağ tarafta gördüğümüz ‘Stake SESTs’ yazısının yanındaki boşluğa stake etmek istediğimiz kadar miktarı girip ‘Stake SESTs’ butonuna tıklayıp gerekli onayları veriyoruz. 

Burada stake ettiğimiz SEST coinin miktarına göre 12 saate 1 dağıtım olmak üzere belirli oranda bir CBIT coin kazanıyorsunuz. Bu oran, sizin stakelediğiniz SEST coinin stakelenen bütün SEST coinlerin bulunduğu havuza oranıdır. Ben sizlere sayıları gösterebilmek için biraz SEST stake ettim ancak havuz o kadar büyük ki oranımı hesaplamak için üstel üslü matematiksel ifadeler kullanılmış. 

Farming Tales

Oyunun içerisine SEST coin stake ederek kazandığımız CBIT ile su ve yemek deposunu doldurmanın yanı sıra üretimlerimizi alırken de kullanabiliriz. Ürettiklerimizi almanın bir yolu traktörün önünde binalarımızı ve hayvanlarımızı yerleştirdiğimiz etkileşim alanına gelip binalara tek tek tıklamak. Eğer bununla uğraşmak istemezseniz traktörün hemen yanındaki yeşil daireye gelip etkileşime girerek hepsini tek seferde alabilirsiniz. Ancak bu işlem belirli bir CBIT harcamasıyla mümkündür. Yani bir miktar CBIT coin ödeyerek zamandan kazanabilirsiniz. Ancak daha yoğun bir oyun deneyimi için ürünlerinizi teker teker toplamak her zaman daha eğlenceli olacaktır. Burada dikkat etmemiz gereken ise ambarımızın kapasitesinin yeterli olup olmadığı. Sol üstte göreceğiniz gibi oyun bize başlangıçta 50 birimlik bir ambar olanağı veriyor. Barn nft eşyası ile bu kapasite arttırılabilir. Eğer kapasitenizin tamamı doluysa ürünlerinizi topladığınızda kapasiteyi aşan kadarı boşa gidecektir. Bu yüzden bir gözünüzü ambarınızdan ayırmayı ve son kelimemizi kenara not etmeyi unutmayın: ‘Güzel’.

Farming Tales

Farming Tales oyna kazan oyunu bizlere bu haliyle oldukça keyifli bir çiftçilik simülasyonu deneyimi sunuyor. Ancak oyun, bununla sınırlı kalmıyor ve yakında yeni bir güncelleme gelecek: New Waxchester! New Waxchester oyunun bir sonraki aşamasını oluşturuyor. Çiftliğimizde ürettiğimiz ham maddeleri işleyerek Un, Kurabiye, Bira, Oyuncak, Jelatin, Zeytin Yağı, Kıyafet gibi çeşitli ürünlere dönüştürebileceğiz. Bunun için o ürünü üreteceğimiz özel bir binaya sahip olmamız gerekiyor. Örneğin Un (Wheat) yapabilmek için Değirmen’e (Windmill), Meyve Suyu (Fruit Juice) yapabilmek için Laboratuar’a (Laboratory) sahip olmamız gerekiyor. Çiftliğimizde ürettiğimiz ham maddeleri bu binalarda çeşitli ticari ürünlere dönüştürüp satabileceğiz. Bunun yanı sıra yeni bir stake havuzu geliştiriliyor ve SEST coin ya da CBIT coin stakeleyenleri, yeni çıkaracakları AUREUS coiniyle ödüllendirecekler. 

Farming Tales oyna kazan oyunu bugüne kadar çoğumuzun oynadığı çiftçilik türünde bir oyunu blockhaine adapte etmiş ve bunda da oldukça başarılı bir biçimde ilerlemesine devam ediyor. Üstelik oyunun gelirinin bir kısmı ile gerçek hayattaki çiftçilerin desteklenmesi ise blockchain dünyasının gerçek dünya ile etkileşimine eşi görülmemiş bir örnek oluşturuyor. Farming Tales ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak ve güncellemeleri kaçırmamak için discord sunucumuza katılmayı unutmayın.

Web: https://www.farmingtales.io/

Discord: https://discord.gg/U7MK9JR7gJ

Twitter: https://twitter.com/farming_tales

SEST Token : https://alcor.exchange/trade/sest-farmingtoken_wax-eosio.token

CBIT Token: https://alcor.exchange/trade/cbit-farmingtoken_wax-eosio.token

Related Post

Cross The Ages

Cross The Ages

Cross the Ages 2022 yılında çıkan oyna kazan türünde oynaması

Rebel Bots

Rebel Bots: Xoil Wars 2022

Rebel Bots Rebel Bots Xoil Wars; Polygon ağında hayata geçecek

Golden Hills

Golden Hills Silahşörler Çete Wax

Golden Hills , Son zamanlarda birçok farklı temada NFT oyna

Age Of Holders

Age Of Holders

Age of Holders oyna kazan oyunu Binance Smart Chain ağında

Spider Tanks

Spider Tanks

Spider Tanks oyna kazan oyunu Gala Games tarafından geliştirilmiş pvp

Leave a Comment

    •  
    •  

Copyright © 2022 PLAY2EARNTR