Cross The Ages

Cross the Ages 2022 yılında çıkan oyna kazan türünde oynaması ücretsiz bir nft oyunudur. Oyun ve blockchain sektöründe deneyimli geliştiricilerin tasarladığı oyunda farklı ülkelerden 75 tasarımcının imzası bulunmaktadır. Tasarımcıların birçoğu Star Wars, Game of Thrones, LOL, Marvel ve DC Comics gibi markalarda tasarımlar yapmış kişilerden oluşmaktadır. 

Cross the Ages oyna kazan nft oyunu derin bir hikayeye sahip. Fantastik ve bilimkurgu öğelerinin harmanlandığı bir anlatıma sahip hikayede, büyüler ve teknoloji ile iç içe geçmiş savaşlar betimlenmektedir. Biz de bu distopik dünyada kalan son kaynaklar için savaşacağız. Cross the Ages oyna kazan nft oyununun 2 tane hikaye kitabı bulunmakta. Bu kitapları Wattpad üzerinden okuyabilir ve oyunun derin hikayesine yakından göz atabilirsiniz.

Cross the Ages 24 Eylül 2022 tarihinde, paket sahibi yatırımcılar için açmaya planlıyordu. Paket satışlarının Polygon ağında gerçekleştirilmişti. Oyunumuz ise Immutable ağında olacak. Polygon ağından Immutable ağına aktarımla ilgili birtakım teknik sorunlardan dolayı oyunun başlangıcı ertelendi. Ancak bu süre zarfında oyuncuların hevesinin kırılmaması adına, paket sahibi olsun ya da olmasın tüm oyuncuların katılım gösterebileceği bir turnuva başlattılar. Siz de Cross the Ages nft oyna kazan oyununun turnuvasına katılabilir, hem oyunu deneyimlemiş olursunuz hem de toplamda 20.000 dolarlık ödüller için rakiplerinizle yarışabilirsiniz. 

Turnuva ödülleri ilk 10 kişiyle sınırlı tutulmuştur. İşte ödüller: 

Cross The Ages
Cross The Ages

Cross the Ages Oynanış Rehberi

Cross the Ages Nasıl Oynanır?

Cross the Ages oyna kazan oyunu tur bazlı bir kart oyunu. Oyunda Appologium adı verilen 4×4 board üzerine belli sayılardan ve elementlerden oluşan kartlarımızı yerleştirerek, rakiplerimizin kartlarını ele geçirmeye çalışıyoruz. Daha önce dama ya da GO oynadıysanız Cross the Ages mekaniklerine daha rahat alışabilirsiniz.

Oyuna başlarken her oyuncu 20 karttan oluşan destesinden rastgele 10 adet kart çekerek oyuna başlar. Destemizi oluştururken seçtiğimiz ‘Leader’ 10 karttan biri olarak elimizde yer alır. Maç boyunca elimizdeki kartlardan 3 tanesini değiştirebiliriz. Ancak her turda yalnızca 1 kart değiştirebiliriz. Oyunun toplam süresi oyuncu başına 5 dakika olarak belirlenmiş. Yani hızlı düşünmeli ve karar vermeliyiz. 

Oyun Mekanikleri

Advantage:

Boarda konulan kartlar sayı üstünlüklerine göre birbirlerini ele geçirirler. Heptagram üzerinden elemental efektler gösterilmektedir. Buna göre birbirine avantaj sağlayan elemental kartlar 150 puan fark ile hamle yaparlar. Eğer birbirine üstünlüğü olan 3 kartın bağlantısı olursa, 3 kart da board üzerinde 100 puan kazanır.

Affinity:

Heptagram’da yer alan ‘Affinity’ mekaniği de birbirlerini destekleyen elementleri göstermektedir. Heptagram’da kesik mor çizgi ile ifade edilen ‘Affinity’ ilişkisinde elementler birbirlerine avantajlı bir hamle yapmazlar. Bunun yerine eğer aralarında ‘Affinity’ ilişkisi bulunan kartlar 1 oyuncuya aitse, o kartlar board üzerinde 100 puan artar. 

Ayrıca; aralarında Affinity ilişkisi bulunan bir kartı boarda koyduğunuzda kendi kartınıza değecek şekilde koyarsanız önce Affinity ilişkisi gerçekleşir, oynadığınız kart ve board üzerinde size ait olan kart 100 puan artar. Yere koyduğunuz kart, 100 puan aldıktan sonra hamlesini yapar.

Bu görselde gördüğümüz gibi eğer 1’den fazla affinity yapabilirseniz Affinity ilişkisi içinde olan kartlar 200 puan artacaktır.

Double Affinity:

Rakibinizin kartını hem Affinity ilişkisi oluşturarak hem de Advantage ilişkisi oluşturarak ele geçirirseniz ‘Double Affinity’ yapmış olursunuz. Böylece elemental üstünlük sağlayan kart 100 puan yerine 200 puan artar.

Eğer gerekli koşulları sağlarsanız zincir reaksiyon oluşturabilir ve 1den fazla kartı tek bir hamle ile ele geçirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için ele geçirdiğiniz kartlar temas halinde bulunduğu diğer kartlardan puan olarak üstün olması gerekmektedir. 

Deste Oluşturmak

Leader:

Destemizi oluştururken ilk önce bir ‘Leader’ seçiyoruz. Bu kartımız oyuna başlarken destemizden çektiğimiz rastgele 10 karttan biri olarak elimize hazır olarak geliyor. Yani aslında 9 + 1 kart çekiyoruz diyebiliriz. Leader boarda konulduğunda hamlesini yapmadan önce özel yeteneğini gerçekleştirir. Oyunda 5 adet yetenek bulunmakta.

Banner of Command: Boardda lideriniz size aitse liderinizin elemental özelliğini taşıyan sahip olduğunuz tüm kartlar +30 puan alır.

Reverse Capture Conditions: Lideriniz boarda inmeden önce Heptagram’daki element üstünlüklerinin yönünü ve puan üstünlüklerini 3 tur boyunca değiştirir. 

Gain Power While in Hand: Lideriniz elinizde tuttuğunuz her tur 10 puan kazanır.

Power Mirrror: Lideriniz sahaya indiğinde sahadaki en yüksek puana sahip kartın puanını kopyalar. (Sahada almış olduğu ekstra puanlar hesaba katılmaz)

Buff Debuff Fields: Lideriniz, sahaya atılmış Field Card kendi elementiyle aynıysa Field Card’ın etkisini arttırır, eğer aynı element değilse Field Card’ın etkisini ortadan kaldırır.

Deste oluştururken dikkat etmemiz gereken en önemli şey destenin izin verdiği puan sınırıdır. Destedeki kartların toplamı en fazla 10000 puan olmalıdır, aksi takdirde destemizi seçip oyuna giremeyiz.

Field Cards:

Koleksiyonda belli puana ve elemente sahip kartların yanı sıra belli bir elementi güçlendirdiğimiz büyü kartlarıdır. Her bir element için 120 puanlık ve 50 puanlık olmak üzere destemize en fazla 2 adet ekleyebiliriz. Bu kartlar oynandığında 3 tur boyunca o elemente sahip kartlar 50 puan ya da 120 puan artacaktır. (Bu kartlar rakibinizin elinde olsa bile TÜM KARTLARIN ekstra puan aldığını unutmayın).

Cross the Ages’ın ilk bakışta basit görünen kuralları sizi yanıltmasın. Deste oluşturma ve oynama stratejileri açısından oldukça rekabetçi ve zorlayıcı bir oyun. Deste oluşturma ve oyun stratejileri ile ilgili tartışmalar ve fikir alış verişi için sizleri discord sunucumuza bekliyoruz.

Web: https://www.crosstheages.com/

Discord: https://discord.gg/NjyQz8QjpM

Telegram: https://t.me/crosstheages

İnstagram: https://www.instagram.com/crosstheages/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UClAY7c4yKUg_ZweqCKp5DPg

Related Post

Outlaw Troopers

Outlaw Troopers

Son zamanlarda birçok oyna kazan oyunu çıkmakta, oyunculara farklı türlerde

Rebel Bots

Rebel Bots: Xoil Wars 2022

Rebel Bots Rebel Bots Xoil Wars; Polygon ağında hayata geçecek

kingdom clash

Kingdom Clash 2022 Strateji Tabanlı

Kingdom Clash Nedir? Kingdom Clash “NFT’lerin kralı” olarakta bilinen WAX

Crypto Shots

Crypto Shots 2022 3D FPS

Crypto Shots Nedir? Crypto Shots Wax ağında bulunan oyna kazan

Play to earn nedir?

Play to earn nedir? 2022

Play to earn nedir? ''Play to earn nedir?'' Günümüzde çok

Leave a Comment

    •  
    •  

Copyright © 2022 PLAY2EARNTR