Age Of Holders

Age of Holders oyna kazan oyunu Binance Smart Chain ağında geliştirilmiş, strateji ve kaynak yönetimi türünde bir oyundur. Daha önce Travian oyununu oynadıysanız Age of Holders oyna kazan oyununa daha çabuk aşina olabilirsiniz. Age of Holders oyna kazan oyunu çıktığı günden bu yana stabil ekonomisini korumak için oldukça farklı stratejiler benimsemiş. Uzun bir süredir devam etmekte olan oyunu oynayabilmek için bir Metamask cüzdana sahip olmamız gerekmektedir. 

Oynanış

Age of Holders, temel olarak kaynaklarımızla askerler alıp diğer oyuncularla savaştığımız bir strateji oyunu. Oyunda ‘Commanders’ olarak adlandırılan, askerlerimizi savaşa götürebilmek için gerekli olan karakterler oyunun en temel mekaniğini oluşturmaktadır. Sahip olduğumuz Commander karakterleri kaç tane asker savaştırabileceğimizi belirler ve askerlerimize özel bonuslar vererek oyun stratejimizin oluşmasını sağlar. Oyunda para kazanmanın yolu, diğer oyuncularla savaşmaktan geçer. Satın aldığımız her bir asker belirli bir savaş gücü puanı sağlar. Oyun içinde yapılan satın almalarda AHG token, BNB coin ve oyun içi para birimi olan Gold kullanılır. Savaşlardan kazanılan Gold, AHG tokene dönüştürülüp gerçek paraya çevrilebilir. Buna ek olarak özel ifademizi not etmeye de başlayabiliriz: “Ordunu kur”. Age of Holders oyna kazan oyununda dikkat edilmesi gereken önemli 2 nokta vardır: Hesabımızın asker kapasitesi ve Commander karakterlerimizin asker kapasitesi.

Age of Holders oyna kazan oyununda asker kapasitemizi arttırmanın tek 1 yolu vardır: AHT token tutmak. Her bir AHT token bize 5 adet asker kapasitesi sağlar. Oyuna hali hazırda 5 asker kapasitesi ile başlarız. Oyun içerisinden satın alınabilen AHT token miktarını arttırdıkça asker kapasitemiz, dolayısıyla savaşları kazanma olasılığımız ve kazançlarımız da artar. AHT token oyun içinde Chests bölümünden satın alınabilir.

Age Of Holders
Age Of Holders

Commander

Commander olmadan bir ordu oluşturmak, dolayısıyla oyunu oynayabilmek mümkün değildir. Commander karakterlerinin en önemli özelliği, asker kapasitesidir. Nadirlik seviyesi arttıkça savaşa götürebileceği asker sayısı da artmaktadır. Her Commander’ın farklı bir özelliği bulunmaktadır. Kimi Commanderlar mızrakçılara bonus güç sağlarken kimi Commanderlar Okçulara ya da Şövalyelere bonus güç sağlamaktadır. Commanderımızın özelliğine dikkat ederek daha güçlü bir ordu oluşturabiliriz. Commanderlar oyun içinde Marketplace bölümünden, başlangıç sandıklarından, bilet kazıyarak ya da Castle bölümünde ‘Hire Commander’ seçeneği kullanarak elde edilebilir. 

Kullanmadığımız Commanderları marketplace bölümünde satabilir, başka Commanderların deneyim puanını arttırmak için yok edebilir ya da Retire seçeneğini kullanarak 10 Gold karşılığı yok edebiliriz. Bunun yanı sıra Commanderlarımızın kuşanacağı giysiler ve aksesuarlar onlara bonus güçler verecektir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli özellik ise Commanderların “Aile” özelliğidir. Her bir Commander bir “Aile”ye mensuptur ve aynı Aile’den 2 Commander aynı anda savaşta ya aynı anda savunmada kullanılamaz.

Savaşlar

Savaşlar, oyunda para kazandığımız temel mekaniklerden birisidir. Savaşlardan para kazanabilmek için enerjimiz olmalıdır. Enerji, 1 saatte 1 birim olarak yenilenir. Enerjimiz olmadan da savaş yapabiliriz ancak para kazanamayız. Savaşlara katılabilmek için bir ordu oluşturmamız gerekmektedir. Elimizde bulunan Commanderların asker kapasitesine ve özelliğine uygun Swordsman, Spearman, Archer, Knight ve Sage türünde askerlerden bir ordu oluşturmak için Barracks, Stable ya da University binalarını kullanılır. Barracks ve Stable binalarına oyuna başladığımızda ücretsiz olarak sahip oluruz ancak University binasını satın almamız gerekmektedir. University binasını satın alabilmek için Town Hall binasından 1 çağ atlamamız gerekmektedir. Çağ atlamak askerlerimizin gücüne bonus puan ekler, kullanılamaz haldeki binaları kullanabilmemizi sağlar, buna karşılık enerji yenilenme süresi her bir çağda daha da artar. 

Bu binalara tıkladığımız zaman kaç adet asker satın alacağımızı belirleyeceğimiz bir ekran gelmektedir. Her bir askerin fiyatı farklıdır. Swordsman 24 Gold, Spearman 21 Gold, Archer 21 Gold, Knight 33 Gold, Sage 24 Gold değerindedir. 

Bu bölümden ‘Hire’ bölümüne tıklayarak istediğimiz miktarda asker satın alabiliriz. 

Her askerin ücreti farklı olduğu gibi birbirlerine karşı üstünlükleri ve zayıflıkları da bulunmaktadır. Swordsman en dengeli sınıf iken Spearman Knight sınıfına karşı etkilidir. Archer tüm sınıflara karşı güçsüzdür ancak uzak saldırılar yapabilir. Knight ise en güçlü sınıftır ancak Spearman sınıfına karşı güçsüzdür. Sage ise tüm sınıflara karşı güçsüzdür, savaşçı değillerdir ancak savaşçıları destekleyerek onların daha verimli savaşmasını sağlarlar. Sahipolduğumuz askerlerin seviyesi arttırılarak güçleri de arttırılabilir. Askerlerin güçlerini ve seviyeleri arttırıldıklarında eklenen puanlarını incelemek için aşağıdaki linki kullanınız. Whitepaper

Commanderlarımıza uygun askerleri satın aldıktan sonra askerleri Commanderların emrine vermemiz gerekmektedir. Bunun için ekranın sol tarafına bulunan ‘My Army’ bölümüne tıklamalıyız. 

Bu bölümde kullanacağımız Commanderları seçtikten sonra askerlerimizi Commanderların emrine vermemiz gerekmektedir. Bunun için Commanderların altında bulunan barı sağa doğru çekmeliyiz.

Commanderların üstünde asker simgelerinin olduğu kısım elimizde hangi sınıftan kaç tane asker bulunduğunu ve kaç tanesinin Commanderların hizmetine sunulduğunu gösterir. En sağdaki ev simgesi ise hesabımızın toplam asker kapasitesini gösterir. 

Görsellerde göreceğiniz gibi bu hesabın asker kapasitesi 85’tir. 15 adet Warrior’un 15’i de kullanılmakta, 44 adet Spearman’in 44’ü de kullanılmakta, 17 Archer’ın 16’sı kullanılmakta ve 14 adet Knight’ın 10 tanesi kullanılmaktadır. 

Commanderların hemen altında bulunan madalyonun altındaki sayı ise o Commandera kaç asker verilebileceğini, yani Commander’ın asker kapasitesini gösterir. Bir alt barda bulunan asker görseli ise o Commander’a hangi sınıftan askerlerin verilebileceğini gösterir. Oyuna başladığımızda bize 1 adet 5 asker kapasiteli ve her türden askerin atanabileceği 1 adet Commander ücretsiz olarak verilir.

Görsellerde göreceğiniz gibi Commanderların asker kapasiteleri 88, 16, 12, 10 adet olmak üzere birbirinden farklıdır. 88 adet asker kapasitesi olan Commandera yalnızca Spearman sınıfında asker verilebilir. 16 adet asker kapasitesi olan Commandera ise yalnızca Archer sınıfında askerler verilebilir.

Askerlerimizi sınıflarına uygun olacak şekilde Commanderlara verdikten sonra ordumuz savaşmaya hazır haldedir. Toplam savaş puanımızı sol taraftaki Quest bölümünde görebiliriz.

Artık her şey hazır! Savaş bizi bekliyor! Quest bölümündeki Attack butonuna tıklayarak savaş alanına gidebiliriz. Karşımıza gelen ekranda Attack City butonuna tıkladığımızda karşımıza çıkacak rastgele bir rakiple savaşırız. Ardından savaşın simülasyonunu, detaylarını ve sonuçlarını görebileceğimiz bir ekrana yönlendiriliriz. İşte bu kadar! 

Age of Holders’taki savaş mekaniğinin en keyifli yanlarından biri ise savaşı kaybetsek bile askerlerimizin ölmemesi ve savaşı kaybetsek bile bir miktar para kazanıyor oluşumuz. Üstelik sadece savaşarak değil savunma yaparak da para kazanmak mümkün. Savunma oluşturmadan önce Commanderları savaş alanından çekmemiz gerekmektedir. Bunun için Commendarların altında bulunan butona tıklamalıyız. Savunma yapabilmek için askerlerimizi Commanderların emrine verdiğimiz ekranın hemen üstündeki Savunma bölümüne tıklayarak yeniden ordu oluşturmamız gerekmektedir. 

Enerjimiz yokken bize saldıran düşmanlara karşı savunma yaparak onların saldırılarını durdurabilir, böylece oyunu oynamıyorken de para kazanma fırsatı elde edebiliriz. O yüzden enerjileriniz bittiğinde komutanlarınızı ve askerlerinizi savaş alanından çekip savunma moduna geçirmeyi unutmayın! Ayrıca savunma gücümüzü arttırmak için Defense Tower binasını da satın alabiliriz. Ayrıca özel ifademizi de tamamlayalım: “ve en güçlüsü sen ol”.

Savaşlardan ya da Savunmalardan elde edeceğimiz kazancı Gold ya da AHG coin türünde alabiliriz. Kazançlarımızın hangi tür para birimiyle elde edileceğini belirlemek için profilimizden bize uygun seçeneği işaretlemeliyiz.

Arena ve Clan

Arena modu belirli sıralamadaki oyuncularla savaştığımız bir moddur. Burada yeniden bir ordu oluşturup bizimle aynı sıralamadaki oyuncularla savaşarak sıralamada yükselmeye çalışırız. Şu an sıralamada üst sıralarda olmanın herhangi bir getirisi yok ancak en kısa zamanda bir güncelleme gelecektir. Oyunun bir diğer ilgi çekici mekaniği ise klan oluşumlarıdır. Belirli bir ücret ödeyerek açılan Clanlar birbiri arasında günlük bayrak savaşları yaparlar. Kazanılan bayrağın değerine göre de belirli miktarlarda Gold kazanırlar.

Roi Sistemi

Age of Holders oyna kazan oyununun stabil ekonomisinin arkasında yatan asıl sebep ise ROI, yani yatırımınızı geri alma limitleri. Oyuna yaptığınız yatırımı henüz geri almadıysanız oyundan para çekimi yaparken %10 kesintiye uğrarsınız. Eğer yatırımınızın 2 katını aldıysanız çekim yaparken %20 kesinti olur. En önemlisi ise eğer yatırımınızın 2 katını alırsanız artık savaşlardan gelen ödüllerin %1’ini alabilirsiniz. Eğer oyuna eski kazanç miktarlarınızla devam etmek isterseniz tekrar yatırım yapmalısınız. Bunun için AHT coin sandıkları, Commander sandıkları satın alabiliriz. Burada yaptığımız her işlem ‘yatırım’ olarak değerlendirilecek ve o miktarın 2 katını alana kadar kazanmaya devam edebileceksiniz. Aşağıdaki görselde yatırımınızı geri aldığınız miktara göre para çekme kesintilerinin oranlarını inceleyebilirsiniz. 

Age of Holders oyna kazan oyunu bizlere eğlenceli bir strateji oyunu deneyimi sunmakla birlikte, uyguladığı farklı ekonomik stratejilerle de oyunun uzun ömürlü olması için çaba gösteriyor. Age of Holders’ın eğlenceli dünyasına girmek için Discord sunucularımıza katılmayı unutmayın. 

Web: https://ageofholders.com/

Discord: https://discord.gg/BsVfwAUUuK

Whitepaper: https://whitepaper.ageofholders.com/

Twitter: https://twitter.com/ageofholders

Related Post

Golden Hills

Golden Hills Silahşörler Çete Wax

Golden Hills , Son zamanlarda birçok farklı temada NFT oyna

Spider Tanks

Spider Tanks

Spider Tanks oyna kazan oyunu Gala Games tarafından geliştirilmiş pvp

Scholarship Nedir?

Scholarship Nedir? 2022

Scholarship Nedir? ''Scholarship Nedir?'' Play to earn (oyna kazan), 2020li

kingdom clash

Kingdom Clash 2022 Strateji Tabanlı

Kingdom Clash Nedir? Kingdom Clash “NFT’lerin kralı” olarakta bilinen WAX

Swamp Soldiers

Swamp Soldiers

Swamp Soldiers 1997 yılında yayınlanmış olan Tibia isimli oyundan esinlenen,

Leave a Comment

    •  
    •  

Copyright © 2022 PLAY2EARNTR